14 czerwca, 2024

Dream-design.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

ogród

Ogrodnictwo ekologiczne wskazówki, które musisz znać

Dla niektórych ludzi ogrodnictwo ekologiczne jest zabawą, relaksującą rozrywką, podczas gdy dla innych może to być poważny ból głowy. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tej działalności.

Prawidłowo położyć darń. Zanim będzie można położyć darń, należy przygotować glebę. Dobrze odchwaszcz glebę i przeoraj cały obszar trawnika. Lekko, ale mocno ugnieć glebę i upewnij się, że jest płaska. Upewnij się, że gleba jest wilgotna przez cały czas. Połóż sodę w rzędach, i upewnij się, że połączenia nie zachodzą na siebie. Chcesz, aby sod skończyć jako płaskiej i równej powierzchni. Jeśli istnieją jakiekolwiek luki między kawałkami sodu, a następnie można wypełnić je z niektórych gleby. Aby uzyskać najlepsze wyniki, trzeba podlewać sod codziennie przez okres dwóch tygodni. Po tym czasie sod będzie mieć zakorzenione w glebie i może być teraz chodzić na.

Jest to bardzo ważne, aby utrzymać chwasty z przejęcia w ogrodzie. Jeśli masz chwasty w swoim ogrodzie, to nie będzie tak miło, jak to może być. Świetnym sposobem na pozbycie się ich jest użycie białego octu. Tak, biały ocet rzeczywiście zabija chwasty! Umieść trochę białego octu w butelce z rozpylaczem i spryskaj bezpośrednio na chwasty. Jeśli nie chcesz już wyciągać chwastów ręcznie, daj ocet spróbować.

Dobry nawóz jest ważny, aby dodać składniki odżywcze do gleby. Obornik jest doskonałym nawozem, ale musi być połączony z syntetycznym kompostem, aby powstrzymać choroby przed zakażeniem roślin. Istnieje wiele opcji nawozów dostępnych, choć w rzeczywistości, niezależnie od rodzaju wybrać będzie wykonywać pracę tak długo, jak używasz czegoś.

Groch ma większe szanse na przeżycie, gdy ich nasiona są uruchamiane w pomieszczeniach, w przeciwieństwie do zewnątrz, narażone na działanie czynników atmosferycznych. Nasiona grochu mają tendencję do kiełkowania znacznie lepiej, gdy są sadzone w pomieszczeniach, przed przeniesieniem do zewnętrznego ogrodu. Dzięki temu sadzonki będą również bardziej wytrzymałe, co pomoże im oprzeć się chorobom i szkodnikom. Przesadź je na zewnątrz, gdy są już w pełni ukorzenione i mogą się rozwijać.

Jeśli po raz pierwszy zajmujesz się ogrodnictwem, przeczytaj i przestrzegaj wszystkich wskazówek i instrukcji dołączonych do środków chemicznych i narzędzi. Jeśli zignorujesz wskazówki producenta, możliwe jest podrażnienie skóry lub nawet poważniejsze obrażenia. Instrukcje, a zwłaszcza zasady bezpieczeństwa, są dla Twojego dobra, więc upewnij się, że dokładnie przestrzegasz instrukcji dotyczących narzędzi i środków chemicznych.

Twój ogród może naprawdę skorzystać z roślin zimozielonych z jagodami. Dzięki nim Twój ogród nabierze kolorów, zwłaszcza zimą, kiedy inne rośliny obumarły lub straciły kolor. Niektóre evergreeny, które zapewnią zimowy kolor to American Holly, Common Snowberry, American Cranberrybush i Winterberry.

Ogrodnictwo ekologiczne jest bardziej zaangażowana forma ogrodnictwa niż jest często realizowane. Ogrody organiczne wymagają dużo cierpliwości i ciężkiej pracy, ale można mieć cudownie piękny ogród organiczny. Jeśli weźmiesz informacje w tym kawałku do serca, wkrótce będziesz miał skuteczny arsenał technik ogrodnictwa ekologicznego.