20 lipca, 2024

Dream-design.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

ogród

Najlepsze wskazówki dla najpiękniejszego ogrodu

Poświęć czas na zbadanie różnorodności całkowicie naturalnych metod, które mogą pomóc Twojemu organicznemu ogrodowi rozkwitnąć. Wszystko, czego potrzeba, to trochę badań i trochę strategicznego wdrażania.

Prawidłowo rozłóż darń. Chcesz, aby przygotować glebę przed położyć sod. Dokładnie odchwaszczać glebę, i pracować go do drobnego, gładkiego tilth. Upewnij się, że gleba jest płaska i zbita. Dokładnie zwilż glebę. Pamiętaj, aby rozłożyć rzędy darni. Spoiny powinny być przesunięte względem siebie jak cegły w murze. Upewnij się, że darń tworzy równą, płaską powierzchnię, a jeśli między darnią pojawią się szczeliny, wypełnij je odrobiną ziemi. Po dwóch tygodniach codziennego podlewania, darń powinna być zakorzeniona; w tym czasie można już bezpiecznie po niej chodzić.

Wiele razy podczas kopania w glebie gliniastej glina będzie przylegać do łopaty, co znacznie utrudni kopanie. Aby glina była miękka, więc nie pracujesz tak ciężko, weź wosk do podłóg lub wosk samochodowy i posmaruj nim powierzchnię łopaty za pomocą czystej szmatki, a następnie wypoleruj powierzchnię. Glina nie tylko zsunie się z powierzchni, ale także uchroni końcówkę przed rdzewieniem.

Spróbuj zasadzić nasiona w doniczkach, a następnie przenieść sadzonki do ogrodu. W ten sposób można zapewnić sadzonkom przewagę, której potrzebują, aby przetrwać i osiągnąć dorosłość. Pozwala to również na skrócenie czasu pomiędzy kolejnymi sadzeniami. Gdy tylko zbierzesz dojrzałe rośliny w ogrodzie, twoje nowe sadzonki będą wystarczająco duże, aby zasadzić je na zewnątrz!

Jesienią sadzimy rośliny jadalne o chłodnej porze roku. Zamiast glinianej doniczki, okaż trochę jesiennego ducha, sadząc sałatę lub jarmuż w wydrążonej dyni. Najpierw należy wyciąć górną warstwę dyni i usunąć nasiona. Następnie spryskaj wnętrze dyni środkiem Wilt-Pruf, aby zapobiec gniciu, które mogłoby nastąpić w przeciwnym razie. Po zakończeniu można przystąpić do sadzenia.

Czy jesteś jednym z milionów, którzy kochają świeże liście mięty, ale absolutnie nienawidzisz sposobu, w jaki mają tendencję do przejęcia każdego ogrodu, w którym są zasadzone? Zamiast sadzić miętę w ziemi, ograniczcie ją do dużej donicy. Sadzić pojemnik w ziemi, ale jego ściany będzie trzymać te korzenie w niewoli, i będzie zapobiegać roślina z pochłaniają swój ogród!

Jeśli to możliwe, stosuj naturalne metody zwalczania szkodników. Na przykład, jeśli posadzisz cebulę lub nagietek wzdłuż krawędzi ogrodu warzywnego, możesz odstraszyć ślimaki. Stosowanie popiołu drzewnego jako ściółki wokół podstawy drzew i sadzonek krzewów również pomoże utrzymać z dala od szkodników owadzich. Stosując te metody, nie będziesz musiał stosować chemicznych pestycydów na swojej roślinności.

W ogrodzie nie należy stosować pestycydów o szerokim spektrum działania. To prawda, że te pestycydy zabijają szkodniki, których nie chcesz, ale również niszczą pożyteczne owady, które czynią z nich regularny posiłek. Dobroczynne owady są zazwyczaj bardziej wrażliwe na pestycydy niż te złe. Dlatego, jeśli liczba pożytecznych owadów spada, problem ze szkodnikami może się powiększyć. Jeśli tak się stanie, będziesz napędzał cykl, w którym potrzeba jeszcze więcej pestycydów.

Każdy może sadzić ogrody, ale tylko ci, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, mogą uzyskać więcej ze swoich zasadzonych upraw. Musisz upewnić się, że korzystasz z tych porad na temat organicznego ogrodnictwa.