12 kwietnia, 2024

Dream-design.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

ogród

Porady, aby poprawić swój ogród ekologiczny dzisiaj!

Istnieje nieskończona ilość całkowicie naturalnych metod, które pomogą Ci stworzyć tętniący życiem ogród organiczny. Wystarczy, że się o nich dowiesz i wprowadzisz je w życie.

Wybierz byliny, które nie są podatne na atak ślimaków. Zatrważające jest to, jak szybko ślimaki i ich kuzynki mogą unicestwić roślinę. Te szkodniki ogrodowe preferują rośliny o delikatnych, zielnych łodygach i liściach, szczególnie siewki i młode rośliny. Istnieją jednak pewne rodzaje bylin, których ślimaki nie znoszą. Większość z tych odmian ma twarde liście lub nieapetyczny smak. Niektóre rodziny bylin, których ślimaki nie zjedzą, to achillea, campanula i ciemiernik.

Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju nasiona w ogrodnictwie, ważne jest, aby namoczyć je przez noc w chłodnym, ciemnym miejscu. Wrzuć kilka nasion do małej szklanki lub innego pojemnika i napełnij go wodą. Pozwoli to utrzymać nasiona w stanie nawilżonym i da ci trochę przewagi w uprawie. Dzięki temu nasiona mają większą szansę na rozkwit.

Zawsze, gdy sadzisz ogród warzywny, ważne jest, aby umieścić je w miejscu, gdzie słońce świeci na nich przez sześć lub więcej godzin dziennie. Większość warzyw, które mogą być uprawiane potrzebują tyle słońca, aby rosnąć dobrze i szybko. To samo można powiedzieć o niektórych kwiatach.

Łatwo jest po prostu wskoczyć i zacząć uprawiać ogród bez zastanowienia, ale ważne jest, aby najpierw zaplanować swój ogród. Pomoże Ci to zapamiętać, gdzie każda roślina została posadzona, zanim zacznie kiełkować. Może to również pomóc w identyfikacji mniej widocznych roślin, które leżą w większym ogrodzie krajobrazowym.

Możesz spróbować gotować chwasty, jeśli starasz się pozostać organiczny. Wrzątek można uznać za herbicyd, i to jest bezpieczne. Douse chwasty z tej puli, tylko uniknąć pobliskich roślin. Wrząca woda może zranić korzenie chwastów i może zapobiec ich wzrostowi.

Istnieją naturalne kroki, które możesz podjąć, aby utrzymać szkodniki ogrodowe na dystans. Granica z cebulą lub nagietkiem wokół ogrodu warzywnego może odstraszyć ślimaki. Popiół drzewny jest również doskonałym środkiem odstraszającym owady; wystarczy użyć go jako mulczu wokół sadzonek krzewów i drzew. Dzięki tym zabiegom nie będziesz potrzebował potencjalnie szkodliwych środków chemicznych.

Jeśli planujesz uprawę grochu, powinieneś rozważyć rozpoczęcie jej w pomieszczeniu zamiast na zewnątrz. Jeśli posadzisz je w środku, mogą kiełkować bardziej efektywnie. Będą one również zdrowsze i bardziej wytrzymałe, co pozwoli im lepiej oprzeć się szkodnikom i chorobom. Sadzonki można następnie przesadzić na zewnątrz, gdy staną się wystarczająco silne, aby wytrzymać działanie czynników atmosferycznych.

Uprawiając truskawki w ogrodzie dla swoich dzieci, należy upewnić się, że sadzi się truskawki wiecznie kwitnące. Dla dzieci niewiele jest rzeczy tak zabawnych, jak zbieranie owoców świeżo z ogrodu. Twoje dzieci będą o wiele bardziej zainteresowane pomocą, jeśli będą wiedziały, że będą mogły cieszyć się smacznymi truskawkami.

Każdy może mieć ogród, ale aby był on wydajny i zdrowy, potrzebna jest wiedza. Skorzystaj z tych ekologicznych porad ogrodniczych.